Refinansowanie kredytu hipotecznego

refinansowanie kredytu hipotecznego

Refinansowanie kredytu hipotecznego to dobra opcja dla wszystkich, którzy nie chcą przepłacać. Na czym polega i czy jest opłacalne?

Refinansowanie kredytu hipotecznego, czyli co? 

Refinansowanie kredytu hipotecznego to nic innego, jak przeniesienie go do innego banku, który spłaca dotychczasowe, droższe zobowiązania z pieniędzy pozyskanych na nowych, lepszych warunkach. Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Przede wszystkim w momencie, gdy przez zbyt wysokie oprocentowanie stale rosnąca rata za mocno obciąża domowy budżet. Sprawdzi się także w sytuacji, gdy mamy zaciągnięty jeden lub więcej kredytów hipotecznych w różnych placówkach i chcielibyśmy przenieść je wszystkie do jednego banku. 

Czy kredyt refinansowy jest opłacalny?

Wiele osób, mimo niekorzystnych warunków aktualnego zobowiązania finansowego, zastanawia się, czy rzeczywiście kredyt refinansowy jest opłacalny. Warto przed podjęciem decyzji porównać oferty dostępne na rynku, jednakże większość banków oferuje szereg korzyści. Wymienić tutaj można chociażby obniżenie wysokości raty, a w konsekwencji kosztów kredytu, co dla niektórych jest już wystarczającym argumentem. Niektóre placówki oferują również przejście na stałe oprocentowanie, co oznacza, że rata nie będzie wzrastać mimo podnoszonych stóp procentowych. Przeglądając oferty kredytów refinansowych, można także natrafić na możliwość wydłużenia okresu kredytowania, dzięki czemu wysokość miesięcznej spłaty zmaleje.

Kiedy można przenieść kredyt hipoteczny?

Zastanawiasz się jednak, czy możesz przenieść swój kredyt hipoteczny do innego banku bez żadnych konsekwencji? Oczywiście! Refinansowanie jest dostępne w każdym przypadku i w dowolnym czasie, niezależnie od placówki, w której posiadasz aktualne zobowiązanie. Należy jednak przed podjęciem decyzji zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku. Porównać trzeba przede wszystkim wysokość oprocentowania, miesięcznej raty oraz marży bankowych czy całkowity koszt kredytu. Zastanawiasz się jednak, czy konieczne jest posiadanie wkładu własnego przy refinansowaniu kredytu hipotecznego? W przypadku tego rozwiązania nie jest on wymagany, ponieważ za wkład własny uznawana jest różnica pomiędzy wartością nieruchomości a saldem zadłużenia.

Jak przenieść kredyt hipoteczny do innego banku?

Po podjęciu decyzji o przeniesieniu kredytu hipotecznego do innego banku, warto wiedzieć, jakie kolejno kroki należy podjąć. Przede wszystkim trzeba przygotować wszelkie niezbędne dokumenty, takie jak umowa kredytowa, zaświadczenie o wysokości zadłużenia, dokumenty potwierdzające aktualną sytuację finansową, wypis z księgi wieczystej czy wycena nieruchomości. Można udać się do wybranego wcześniej pośrednika, gdzie pracownik przedstawi wszystkie szczegóły dot. współpracy i pomoże w przygotowaniu wniosku do odpowiedniego banku.

Refinansowanie kredytu hipotecznego – wnioski

Refinansowanie kredytu hipotecznego może być doskonałą opcją dla wszystkich, których przerasta wysokość aktualnego zobowiązania, a miesięczna rata zdecydowanie zbyt mocno obciąża domowy budżet.

Śledź, żeby być na bieżąco!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram
Do prawidłowego działania ta strona używa plików cookie. Jeśli się zgadasz kliknij ok. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie plików cookie, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności View more
Akceptuję